Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Suedia ashpërson masat për COVID-19, izolohet Stokholmi dhe qytete të tjera

Për shkak të rritjeve të rasteve me koronavirus Suedia ka vendosur masa më të rrepta për tre qytetet më të mëdha të vendit, si një mënyrë për të parandaluar përhapjen e Covid-19. Stokholmi, Goteborgu dhe Malmos, janë izoluar.

Udhëzimet e reja përfshijnë qëndrimin larg dyqaneve jo-thelbësore dhe shmangien e transportit publik, palestrave dhe muzeve.

Duke folur në një konferencë shtypi sot, Kryeministri Stefan Loven tha: Ne kemi një situatë shumë të rëndë.

Gjithnjë e më shumë persona pothuajse çdo ditë shtrohen në kujdesin intensiv.

Ai gjithashtu tha që festat në restorante do të jenë të kufizuara. sipas tij njerëzve u është kërkuar të shmangin kontaktet fizike.

Udhëzimet e reja do të qëndrojnë në fuqi më 17 ose 19 Nëntor. që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Suedi janë regjistruar 5,969 viktima dhe të infektuar, sakaq në gjendje të rëndë për jetën janë 134,532 të tjerë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet