Shërohet Albin Kurti, publikon mesazhin e parë nga shtëpia pa simptoma

Kosovë&Rajon
Shërohet Albin Kurti, publikon mesazhin e parë nga shtëpia pa

Kreu i levizjes Vetevendosje Albin Kurti duket se eshte sheruar nga koronavirusi pasi u konfirmua si i prekur disa dite me pare.

Kurti shkruan se sot eshte dita e tij e pare pa simptoma nderkohe qe ben te ditur se qytetaret duhet te kene shume kujdes nga koronavirusi pasi nuk eshte thjesht nje grip i zakonshem.

Sipas Kurtit, pavaresisht se mungon ende vaksina per COVID-19, tashme qytetaret dhe mjeket kane pervojen e vlefshme te perballjes me kete semundje, citon lajmifundit.al.

Mirëmbrëma.

Pasditja e parë pa simptoma. Do ta vazhdoj vetizolimin edhe disa ditë, sipas rekomandimeve të ekspertëve të shëndetit publik.

Ju falemnderit të gjithëve që më keni thirrur ose shkruar, që keni pyetur ose jeni brengosur për mua. U jam mirënjohës për kujdesin e mbështetjen dhe u kërkoj falje për pamundësinë që t’u përgjigjem të gjithëve veçmas.

Analizat e gjakut më dolën normale. Duket që u nxora nga COVID-19 pa pneumoni. Diciplina është vendimtare. Kam marrë rregullisht ilaçet, kam respektuar udhëzimet dhe këshillat e mjekëve. Kam ajrosur banesën dy herë në ditë nga 10 minuta duke hapur dritaret gjithandej. Kam pirë lëngje e kam marrë vitamina.

Çdo tre orë kam matur temperaturën dhe saturimin si dhe kam praktikuar frymëmarrjen e thellë. Nuk kam më kokëdhembje, kollitje dhe as therrje në muskuj.

Nëse nuk e keni kaluar COVID-in, keni kujdes, sepse nuk është sikur gripi i zakonshëm.

Të gjithë juve qytetarë që jeni të sëmurë nga virusi e ndjeheni të pasigurt, apo juve punëtorë shëndetësor që jeni të dërrmuar nga trajtimi i të sëmurëve, u jam mirënjohës sa s’thuhet për qëndresën, angazhimin e kontributin dhe ju inkurajoj të mos dorëzohemi tash.

Nuk e kemi ende vaksinën, por e kemi përvojën që na shërben dhe vullnetin me të cilin shërbejmë.

Ju përshëndes përzemërsisht, e, mirupafshim së shpejti.

ME TE LEXUARAT