Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Prekëse, momenti kur 3-vjeçarja e nxjerrë nga rrënojat në Turqi takon nënën e saj

Elif Periçek është vajza 3-vjeçare, e cila u nxorr dje e gjallë nga rrënojat pas 65 orësh.

Ekipet e shpëtimit e çuan vajzën në spital menjëherë për të marrë ndihmën e nevojshme.

Ndërkohë në media është publikuar momenti prekës kur vogëlushja trevjeçare Elif Perinçek, u bashkua me nënën e saj në spital.

Të dy motrat dhe vëllai i trevjeçares, Elif Perinçek, u gjetën të gjallë në rrënoja së bashku me nënën e tyre të shtunën, por një nga fëmijët më vonë vdiq.

Tërmeti me magnitutë 6.6 në shkallë rihter ka rënë në detin Egje në 29 tetor në orën 12:51, 19 kilometra nga ishulli grek i Samos dhe shumë afër nga qyteti i Turqisë, Izmiri.

Sipas të dhënave të publikuara, goditja fillestare është shoqëruar nga 370 pas goditje. Prej tyre, 33 ishin me magnitutë mbi 4 të shkallës Rihter.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet