Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Paraditja me kthjellime, pasditja me vranësira! Si do jetë moti sot

Paraditja në territorin shqiptar do të paraqitet me mot të kthjellët dhe vranësira të lehta. Por mesdita dhe pasditja sjellë shpeshtim të vranësirave në vend kryesisht në veri-verilindje por pa shi.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por nuk do kenë ndryshime në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 5°C në zonat malore deri në 22°C në zonat bregdetare.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë, sipas meteoalb.

Rajoni dhe Europa; Gadishulli Iblerik, Europa Qëndrore dhe Veriore mbeten me vranësira të dendura dhe shtrëëngata shiu. NDERSA Europa Lindore, Ishujt Britanikë dhe Rajoni i Mesdheut do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet