Kapen 2 ton kanabis në Mal të Zi! Kaloi nëpërmjet Shqipërisë, kishte si destinacion…

Aktualitet
Kapen 2 ton kanabis në Mal të Zi! Kaloi nëpërmjet

Dy ton kanabis janë kapur në Mal të Zi mbrëmjen e sotme. Kamioni me kanabis u nis nga Greqia, kaloi nëpërmjet Shqipërisë.

Mësohet se kamioni me kanabis hyri në Shqipëri nga Kapshtica.

Kamioni me dy ton kanabis kishte si destinacion Gjermaninë. Policia dhe SPAK kanë nisur hetimet nëse kamioni ka kaluar në skaner.

Policia ka arrestuar një person që transportonte lëndën narkotike. Mësohet se ai nuk ishte shtetas shqiptar.

ME TE LEXUARAT