Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Holanda bllokoi integrimin e vendit në BE? Rama: Herët për të dalë në këtë përfundim

Është herët për të dalë në konkluzione përfundimtare, tha Rama, duke komentuar lajmin e dalë në disa media se Holanda ka bllokuar integrimin e Shqipërisë me BE, megjithatë përtej saj, ai shtoi se e gjitha është politikë e brendshme,

“Me ca lidhet përveç me punët e brendshme të saj, se nuk e pranoj që është më e vëmenshme ndaj standardeve se Suedia, Gjermania. Holanda ka qenë gjithmonë skeptike, ama merreni shtypin holandez meqë jeni gazetar dhe të interesuar për Holandën, shikoni se si përdoren si gogol shqiptarë, që flitet për banda shqiptare të shpartalluar, pastaj kur shikon janë 2 shqiptar dhe të tjerët janë belg, polak, është politike, elektorale, ka zgjedhje në masr sa për dijeni dhe bëni një studim tjetër, shikoni kalendarin e zgjedhjeve në BE, dhe qëndrimin e vendeve në raport me zgjerimin, nuk janë pa lidhje me njëri-tjetrin.

Unë mendoj që duhet të presim deri në fund dhe nuk duhet të biem pre lajmeve të pjesshme dhe që janë të parakohshme për të nxjerrë konkluzione, kemi një marrëdhënie shumë të mirë me Holandës, unë kam një marrëdhënie të mirë me kryeministrin atje. Para shumë kohësh”, tha Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet