Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Francë, terroristi që vrau tre persona në Nicë është me COVID-19

Xhihadisti tunizian, i cili theri me thikë tre persona në një kishë në Nice përpara se të qëllohej nga policia ka rezultuar pozitiv me COVID-19, gjë që mund të vonojë marrjen në pyetje të tij.

Brahim Issaoui, 21 vjeç është i shtruar në spital pasi u qëllua disa herë nga policia pas sulmit me thikë në bazilikën e Notre-Damit të enjten.

“Ai ende nuk është marrë në pyetje”, i tha një burim AFP të hënën.

Issaoui, i cili ishte i njohur për policinë tuniziane për dhunë dhe për përdorimin e drogës mbërriti në Francë, muajin e kaluar pasi kishte kaluar së pari Mesdheun dhe ishullin Italian të Lampedusës.

Raportet e mediave italiane thonë se ai u vendos fillimisht në karantinë pwr koronavirusin me gati 400 migrantë të tjerë në bordin e një trageti, përpara se të lejohej të zbarkonte në Bari më 9 tetor.

Hetuesit kanë përcaktuar që ai arriti në Nisë më 27 tetor, vetëm dy ditë para sulmit të kishës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet