E trishtë! U gjend e pajetë nëna e 4-vjeçares që u shpëtua nga tërmeti në Izmir pas 91 orësh

Bota
E trishtë! U gjend e pajetë nëna e 4-vjeçares që u

Së fundmi sipas mediave turke, një vajzë 4-vjeçare e quajtur Ayda Gezini është nxjerrë e gjallë nga skuadrat e shpëtimit 91 orë pas tërmetit me magnitudë 7 në Turqi.

Në momentin kur skuadra e shpëtimit po e nxirrinin nga rrënojat, vajza e vogël pyeti se ku ishte i ati.

Disa orë më parë është nxjerrë trupi i pa jetë i Fidan Gezgin, nënës së 4-vjeçares.

Babai dhe vëllai i saj nuk ndodheshin në shtëpi në momentin kur ra tërmeti dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore.

ME TE LEXUARAT