Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Çfarë note e keni pasur Matematikën?”/ Basha shuan kureshtjen e të gjithëve

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, i cili shpesh herë është ironizuar disa herë nga kryeministri Edi Rama për gabimet që ka bërë me shifrat disa herë gjatë daljeve të tij publike.

I ftuar në “Tempora’, Basha ka thënë se në matematikë ka qenë nxënës i shkëlqyer, duke mos e kursyer ironinë ndaj kryeministrit të vendit.

Pjesë nga intervista:

Meço: Çfarë note e keni pasur Matematikën?

Basha: E kuptoj se ku doni të shkoni por po jua them fare qartë.

Meço: E kam siqerisht.

Basha: Të krahasosh një person që ka mbaruar për mësus vizatimi…

Sigurisht që me 10. Por mos u merrni me një njeri që nuk i ka mbetur asgjë.

Shifrat e vërteta janë mbi 500 të vdekur nga Covidi, mbi 20 mijë të infektuar, janë spitalet që po mbushen.

Çdo gjë tjetër bëhet pëër të tërhequr vëmendjen nga fakti që Edi Rama e ka humbur kontrollin mbi pandeminë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet