Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

U mbyll pasi disa punonjëse dolën pozitive, Gjykata e Elbasanit rihap dyert pas 2 javësh

Gjykata e Elbasanit ka vendosur të rihapë dyert, pasy mbylljes së detyrueshme dyjavore, për shkak se disa punonjëse rezultuar të prekura nga koronavirusi.

Menjëherë pasi punonjëset rezultuan pozitive, kjo gjykatë mbylli dyert për të parandaluar përhapjen masive të virusit të rrezikshëm.

Gjatë këtyre dy javëve që kjo gjykatë qëndroi e mbyllur, janë shqyrtuar vetëm çështjet urgjente, ndërkohë që kanë mbetur pezull mjaft procese. Aktualisht, sipas Kryetares së kësaj gjykate, për të fituar kohë, do të punohet me orare të zgjatura.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet