Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Terror në Vjenë, një i vdekur dhe disa të plagosur gjatë sulmit në sinagogë

Mbrëmjen e kësaj të hëne u raportuan të shtëna me armë zjarri në një sinagog në qytetin e Vienës.

Të paktën një person mendohet të jetë vrarë dhe disa të tjerë të plagosur gjatë një sulmi me armë zjarri.

Si pasojë e të shtënave ka mbetur i plagosur një efektiv policie dhe disa persona të tjerë.

Sinagoga është vendi ku predikojnë besimin e tyre hebrenjtë

Pamjet tronditëse pranë vendit të ngjares tregojnë njerëz duke u endur teksa vrapojnë për të ikur nga të shtënat.

Media austriake ORF citoi dëshmitarë që thanë se disa të shtëna u dëgjuan menjëherë pas orës 19:00.

Një gazetë tjetër austriake raportoi se sulmi ishte në rrugën që strehon sinagogën kryesore të qytetit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet