Takimi me pedagogët/ Basha tjetër gafë, këtë herë ngatërron datën e zgjedhjeve

Politikë
Takimi me pedagogët/ Basha tjetër gafë, këtë herë

Kryetari i Pertisë demokratike Lulzim Basha në takimin që ka zhvilluar pedagogët ka ngatërruar datën e zgjedhjeve.

Basha mesa duket ka harruar se këtë vit data e zgjedhjeve ka ndryshuar pasi këto të fundit do të zhvillohen më 25 prill.

“Unë të siguroj që me qeverinë tonë do të marrë fund.

25 qershori është data e fillimit të shërimit të të gjitha plagëve, edhe e plagëve të shërimit të arsimit.

Për këtë natyrisht nuk dal t’ju them që jam eksperti dhe unë kam zgjidhjen.

Edhe nga ju vetë kanë dalë disa përqasje, por ju garantoj që cilado përqasje që do biem dakort për arsimin e

lartë, do të jetë përqasje e standarteve europiane, për këtë ju jap garancinë absolute në emrin tim dhe të Partisë Demokratike.”-është shprehur Basha.

ME TE LEXUARAT