Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Studentët në protestë, kërkojnë rikthimin në auditore

Të gjitha universitetet në Shqipëri do ta zhvillojnë mësimin online sipas një vendimi të marrë nga Komiteti Teknik i Ekspertëve.

Ashtu edhe siç ishte paralajmëruar, dhjetëra studentë kanë dalë për të protestuar kundër këtij vendimi përpara Ministrisë së Arsimit.

Me pankarta nëpër duar dhe me të pajisur me maska studentët për protestojnë për vendimin e marrë në 4 ditë përpara se të fillonte mësimi.

Ata kërkojnë rikthimin në auditore.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet