Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shpërthejnë protestat kundër masave anti-Codi në Spanjë, përplasje të forta mes qytetarëve dhe policisë

Në sërë protestash të dhunshme kanë ndodhur në kryeqytetin spanjoll. Protestuesit janë shprehur të zemëruar për masat anti covid.

Trazirat shpërthyen edhe në Barcelonë, Bilbao, Burgos, Santander dhe Valencia. Sipas raporteve të mediave, 29 oficerë policie dhe shtatë protestues u plagosën gjersa 32 njerëz u arrestuan.

Në shumë raste, dhuna duket se është ushqyer nga grupe të ekstremit të djathtë të lidhur me klube të futbollit, sipas policisë.

Ndryshe, protestuesit thuhet se kanë hedhur gur në drejtim të policisë, vunë flakën koshave të plehrave dhe plaçkitën disa dyqane.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet