Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shifra të larta të infektuarish me Covid-19 në Itali, humbin jetën 233 persona dhe mijëra të tjerë të prekur

Italia vijon të ketë një numër të lartë infektimesh me covid-19. Sipas autoriteteve shëndetësore vendase, shteti fqinj ka regjistruar gjatë 24 orëve të fundit 22 253 raste të reja, ku në krahasim me një ditë më parë vihet re një ulje e tyre.

Ndërkohë kanë humbur jetën 233 persona duke e çuar në 39,059 numrin e viktimave nga Covid që nga fillimi i pandemisë.

Ndërkaq nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 731 588, nga të cilët 296,017 pacientë e kanë fituar këtë betejë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet