Në muajt e fundit të shtatzënisë, deputetja e PS zbulon se ka fituar betejën me COVID-in

Politikë
Në muajt e fundit të shtatzënisë, deputetja e PS zbulon se

Deputetja Blerina Gjylameti fiton betejën me Covid-19.

Në një prononcim për abcnews.al deputetja socialiste e cila është edhe në një pritje të ëmbël ka treguar se është negativizuar prej disa ditësh.

Ajo shprehet se betejën me Covid-19 e ka fituar edhe i shoqi. Ndërsa ajo bashkë me fëmijën gëzojnë shëndet të plotë.

“E kam kaluar koronavirusin. Jam negativizuar prej disa ditësh. Edhe familjarët e mi kanë rezultuar negativë. Unë dhe foshnja jemi në gjendje të mirë shëndetësore”, është shprehur ajo.

Gjylameti u konfirmua pozitive me Covid-19 që prej dy javësh, ndërsa deklaroi se kishte simptoma të lehta dhe menjëherë kishte nisur karantinën e detyrueshme. Ajo pritet të bëhet nënë së shpejti pasi është në muajt e fundit të pritjes së ëmbël.

ME TE LEXUARAT