Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Karantinohet kreu i OBSH-së pas kontaktit me një të infektuar

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus është vetëkarantinuar, pas kontaktit me person që kishte dalë pozitiv me koronavirus.

Ghebreyesus shkroi në llogarinë e tij në “Twitter” mbrëmjen e djeshme se nuk ka simptoma.

“Unë kam qenë në kontakt me dikë që ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Jam mirë dhe pa simptoma, por do të vetëkarantinohem, duke respektuar protokollin për frenimin e përhapjen e COVID-19. Unë do të punoj nga shtëpia”, tha ai.

Ndër të tjera, ai bëri thirrje që të respektohen masat kundër përhapjes së koronavirusit, pasi vetëm kështu mund të ndërpritet zinxhiri i transmetimit dhe të mbrohet sistemi shëndetësor.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet