Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kapen 4 emigrantë sirianë në Portin e Shëngjinit, tentuan të ngjiten në një anije mallrash

SHËNGJIN
Katër klandestinë sirianë janë kapur mbrëmjen e kaluar në portin e Shëngjinit në tentativë për t’u ngjitur në një anije mallrash.

Sirianët kishin hyrë në port gjatë natës dhe tentuan të ngjiteshin tek anija e mallrave që po shkarkohej në Port.

Aty janë konstatuar nga rojet e sigurisë që kanë lajmëruar Policinë që më pas ka mundësuar kapjen e tyre.

Menjëherë kanë nisur hetimet për personat që mund t’i kenë orientuar sirianët deri në portin e Shëngjinit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet