Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

BKH pranoi gabimin në vlerësim, Yuri Kim: Sinjal i fortë për transparencë

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar në lidhje me njoftimin e Byrosë Kombëtare të Hetimit për procesin e verifimit të rezultateve për përzgjedhjes së anëtarëve të saj.

Përmes një postimi në Twitter, Kim ka përshëndetur vendimin e BKH për të shqyrtuar rezultatet si dhe korrigjimin e një gabimi me një prej kandidatëve.

“Ne e përshëndesim njoftimin e Byrosë Kombëtare të Hetimit se ajo ka shqyrtuar rezultatet e testit dhe ka korrigjuar një gabim.

Sinjal i fortë se BKH po siguron transparencë dhe integritet, praktikon kontrollin e cilësisë dhe po merr përgjegjësi për veprimet e tij.

Kështu duket reforma e vërtetë!”, shkruan Kim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet