Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ambasada amerikane: Gazetarët nuk duhet të kërcënohen nëse bëjnë pyetje të vështira

Ambasada amerikane mbron gazetarët ndërsa shkruan në “Facebook” se ata nuk duhet të sulmohen.

Në njoftim, ambasada shprehet se SHBA-të mbështesin rolin e gazetarëve në gjithë botën ndërsa thekson se janë thelbësor për demokracinë.

Postimi i ambasadës amerikane në Tiranë:

SHBA mbështesin rolin jetik të gazetarëve në të gjithë botën, përfshirë Shqipërinë. Ata janë burim i llogaridhënies dhe informacionit.

Ata janë thelbësorë për demokracitë. Ata nuk duhet të sulmohen apo të kërcënohen sepse bëjnë pyetje të vështira dhe tregojnë faktet.” Ambasadorja e SHBA Yuri Kim

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet