Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vitamina kundër koronavirusit, shtohet marrja e suplementeve në farmaci

Rritja e infektimeve me koronavirus me ritme të shpejta si dhe hapja e spitalit Covid 3 ka shtuar frikën tek qytetarët se do bien në kontakt me virusin.

Veç respektimit të masave si maskë distance dhe higjiene shumë qytetare kanë nisur të përdorin suplemente të vitamines C dhe D.

Sipas tyre rekomandohet konsumi i sa më shumë fruta perimeve të pasura me këto vitamina por kjo nuk eshte menyra qe te arrihet sasia e duhur për të cilën ka nevojë organizmi.

Ndaj mjekët ne recetat që përshkruajnë tanimë rekomandojnë marrjen e vitaminave suplement.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet