Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Itali, kamerat filmojnë momentin kur turistit i grabiten 140 mijë euro

Kamerat e sigurisë në një rrugë në Napoli kanë fiksuar momentin kur një person i grabit një turisti nga dora një orë me vlerë 140 mijë euro.

Karabinierët kanë arritur ta identifikojnë dhe arrestojnë hajdutin, një 29-vjeçar napolitan, me precedentë penalë. Ngjarja ka ndodhur në 4 tetor, në mes të ditës, në lagjen spanjolle të qytetit.

Grabitësi i afrohet nga mbrapa turistit britanik dhe pasi e shtyn i bllokon krahun dhe i rrëmben orën “Patek Phillippe” nga dora, për t’u larguar më pas me një motor që e ngiste një bashkëpunëtor i tij. Por falë pamjeve filmike grabitësi është arrestuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet