Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tërmeti në Turqi, 25 të vdekur e 800 të plagosur, kërkime me shpresë nën rrënoja

Autoritetet konfirmuan se 25 persona kane vdekur dhe mbi 800 të plagosur në Turqi pas tërmetit të rëndë që goditi një ditë më parë Egjeun.

Operacioni i kërkim shpëtimit nuk u ndërpre për asnjë moment në Izmirin e goditur, duke bërë të mundur që të shpëtoheshin me dhjetëra persona të mbetur nën rrënoja.

Tre personat e fundit u shpëtuan pas gati 17 orësh.

Tërmeti, i cili sipas Agjencisë turke të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave, ishte me magnitudë 6,6 rihter, u mori jetën edhe 2 të rinjve në ishullin Samos në Greqi, ku edhe aty pati disa ndërtesa të shembura.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet