Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rëndohet bilanci në Izmir, shkon në 36 numri i të vdekurve, mbi 820 të plagosur

Vijojnë pa ndalim operacionet e kërkim-shpëtimit në Izmir të Turqisë ku shpresohet se ende nën rrënojat e ndërtesave ka persona të mbijetuar.

Sipas të dhënave të fundit, të paktën 36 persona kanë humbur jetën deri më tani nga tërmeti që tronditi Turqinë dhe dy në ishullin Samos në Greqi.

Ndërkohë raportohet se numri i të plagosurve ka shkuar mbi 820 persona.

Operacionet e shpëtimit vijojnë të jenë delikate pasi qyteti i Izmirit është ende duke përjetuar pasgoditjet e tërmetit fatal.

Gjatë natës kërkimet vijuan në 20 ndërtesat e shkatërruara, operacionet përfunduan në 8 ndërtesa ndërsa vijojnë kërkimet në 9 vendndodhje të tjera.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet