Rekord i ri në Greqi, 2 056 raste të reja me COVID-19 dhe 6 të vdekur në 24 orë

Bota
Rekord i ri në Greqi, 2 056 raste të reja me COVID-19 dhe 6 të

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik EODY njoftoi sot 2 056 persona janw infektuar nga koronavirusit në Greqi.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 39251. 135 pacientë po trajtohen të intubuar, ndërkohë që 291 pacientë janë liruar nga spitalet.

Njëherazi, gjatë 24 orëve janë regjistruar edhe 6 vdekje të tjera, duke shkuar në 626 vdekje gjithsej në vend.

Edhe Greqia ka pasur raste të konsiderueshme të personave që janë infektuar me Covid-19, si dhe të vdekjeve.

Për pasojë, shteti grek ka vendosur kontrolle në pikat doganore të hyrje-daljeve, me qëllim parandalimin e rasteve të shumta të personave që rezultojnë me Covid-19.

ME TE LEXUARAT