Panik në Francë, qëllohet prifti ortodoks në një sulm terrorist

Aktualitet
Panik në Francë, qëllohet prifti ortodoks në një sulm

Një prift ortodoks është qëlluar disa herë nga një autor ende i paidentifikuar në qytetin francez të Lionit.

Prifti ende i paidentifikuar, po mbyllte kishën e tij kur një person e qëlloi rreth orës 4 të pasdites këtë të shtunë. Sipas policisë personi i armatosur e qëlloi priftin dy herë në stomak dhe më pas u largua.

Viktima është dërguar në spital ndërsa gjendja e tij është e rëndë dhe ndodhet në përkujdesje itensive.

Autori është përshkruar si një mashkull rreth të 30-ave. Ai ka qëlluar dy herë me armën e tij.

ME TE LEXUARAT