Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ndodh mrekullia në Turqi, nxirren gjallë nga rrënojat nëna me tre fëmijët

Një nënë dhe tre fëmijët e saj janë nxjerrë të gjallë pas më shumë se 18 orësh nën gërmadhat e tërmetit që një ditë më parë goditi Izmirin në Turqi.

“Ne jemi të kënaqur kur dëgjojmë se po ndodhin mrekulli si rezultat i punës së zellshme nga ekipet e shpëtimit,” i tha Kryetari i Bashkisë Tunc Soyer.

Deri tani mediat në Turqi raportojnë për 26 viktima dhe mbi 800 të plagosur.

Tërmeti i magnitudës 6.9 ballë shkatërroi të paktën 20 ndërtesa në Izmir, duke shkaktuar panik në qytet.

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan, duke folur në një fjalim televiziv, tha se 885 njerëz janë plagosur, 15 prej tyre në mënyrë kritike.

Sot operacionet e kërkimit kishin përfunduar në tetë ndërtesa dhe po vazhdonin në nëntë të tjera, thanë zyrtarët.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet