Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kartelet e drogës ekzekutojnë gazetarin, dyshimet e para

Gazetari meksikan, Arturo Alba është vrare në një nga zonat më rë rresikshme të Meksikës përsa i përket sigurisë.

Sipas gjykatësit Cezar Peniche, gazetari i Multimedios është qëlluar me 11 plumba, duke shtuar se motivi i sulmit deri më tani nuk dihet.

Ai ka bërë të ditur se nuk e hedhë poshtë mundësinë që Alba ishte i grupeve mafioze për shkak të punës së tij si gazetar në qytetin Siuadad Huares, që është shumë afër vendkalimit kufitar El Paso në Teksas të SHBA-ve.

Kujtojmë që në Meksikë, kartelët e drogës i sulmojnë gazetarët që raportojnë për bëmat e tyre.

Nga fillimi i vitit janë vrarë të paktën pesë gazetarë në Meksikë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet