Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Ka rënë një insekt që dëmton gështenjat”, Rama në Tropojë: Qenka si LSI-ja

Nga Tropoja, kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer batutat për LSI-në.

Teksa ishte në qendrën e grumbullimit të gështenjave të financuar nga AZHBR, Rama vijoi sulmet për LSI-në.

Biznesmeni: Ka potencial, por ka edhe vështirësi, sepse në zonën e Shkodrës ka rënë një insekt që quhet “cineti” i cili dëmton gështenjën.

Ky insekt akoma nuk ka ardhur në Bajram Curr por shumë shpejt do vijë.

Kjo bën që të villet fruti mirë. Sivjet Ministria e Bujqësisë hodhi një insekt të mirë dhe shpresojmë që kur të vijë në Tropojë ta përdorim edhe këtu që e ha atë insektin dëmtues.

Rama: Qenka si LSI ai insekti

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet