Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Emri/ Shënohet viktima e parë shqiptare në Turqi, kishte mbuluar djalin e saj me trup

Shënohet vitkima e parë me origjinë shqiptare, pas tërmetit tragjik në Turqi.

Mësohet se bëhet fjalë për një 62-vjeçare, të identifikuar si Nazmiye Doraya (Nazmie Doraja).

Nazmija është nga Prishtina dhe që prej vitit 1954 jetonte në Izmir të Turqisë.

Gruaja është gjetur nën rrënoja, bashkë me të birin, të cilin e kishte mbuluar me trup për ta mbrojtur.

Ky i fundit ndodhet në shpital, jashtë rrezikut për jetën, kurse e ëma ‘la shpirtin’ në rrënojat e një pallati.
Në total numri i viktimave nga tërmeti në Turqi ka shkuar në 35 dhe 885 persona janë plagosur.

Në Greqi, në ishullin Samos që u prek gjithashtu nga tërmeti, vdiqën dy të rinj, adoleshentë, teksa ktheheshin nga shkolla.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet