Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Dita e 17 e grevës/ Gratë naftëtare: Do vijojmë! Kujdesemi për njëra-tjetrën! Mosreagimi i kryeministrit na bën më të forta

BALLSH – Edhe pse kanë kaluar 17 ditë në grevë dhe ende nuk ka asnjë reagim konkret për pagat e prapambetura të grave naftëtare.

Gjendja e tyre shëndetësore është përkeqësuar shumë teksa thonë se do të vazhdojnë të qëndrojnë në grevë.

Njëra prej grave e cila qëndroi 3 ditë në spital dhe është kthyer dje pranë kolegeve thotë se ilaçe ka marrë vetëm për tre ditë pasi nuk ka më shumë mundësi financiare për të marrë të gjithë recetën.

Gjithashtu ato shprehen s nuk kanë as ushqim për fëmijët e tyre.

“Nuk kemi zgjidhje tjetër do rë qëndrojmë në grevë deri sa të marrim pagat” – thotë një prej grevisteve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet