Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tragjike në Greqi, po ktheheshin nga shkolla, tërmeti u merr jetën 2 fëmijëve

Pas 8 personave të plagosur në Samos vijon të rritet numri i viktimave nga tërmeti në Greqi. Mësohet se deri më tani kanë humbur jetën 2 fëmijë.

Dy adoleshtët i ka zënë muri i një banesë të vjetër.

15 vjeçari dhe vajza 17-vjeçare humbën jetën në momentin që po ktheheshin nga shkolla, ata u nxorrën të vdekur në Vathi të Samos.

Ndërkohë autoritëet kanë bërë apel banorëve që të mos futen nëpër banesa.

Tërmeti me magnitutë 6.6 në shkallë rihter ka rënë në detin Egje në orën 12:51, 19 kilometra nga ishulli grek i Samos dhe në shumë afër nga qyteti i Turqisë, Izmiri.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet