Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tërmeti në Turqi/ Shembet 6 pallate në Izmir!

Janë shembur 6 ndërtesa të mëdha në Izmir si pasojë e tërmetit.

Presidenti turk Erdogan shkruan “Jemi afër të gjithë qytetarëve, do bëjmë të pamundurën që t’i shpëtojmë ato”.

Nga ana tjetër, ministri i mjedisit Murat Kurum shtoi se “të gjitha ekipet janë nisur drejt zonës për të parë se si është situata”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet