Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tërmeti i fuqishëm/ Flet kryeministri grek: Samos rezistoi, masat për pandeminë nesër

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm në detin Egje që shkaktoi dëme të mëdha edhe në ishullin grek Samos.

Me anë të një postimi në Twitter ai bëri të ditur se një ekip qeveritar është nisur drejt ishullit, ndërkohë që ka njoftimet se masat për pandeminë e koronavrisit do të shtyhen për ditën e nesërme.

“Samos rezistoi! Një ekip qeveritar po shkon në ishull për t’u marrë me problemet.

Unë jam vazhdimisht i informuar për situatën dhe u bëj thirrje banorëve që të jenë vigjilentë gjatë aktivitetit pas tërmetit. Njoftimet për pandeminë do të bëhen nesë,”- ka shkruar ai.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet