Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Të mbyllemi me orar”, Pipero: Në këto vende nuk duhet të shkojnë shqiptarët!

Pëllumb Pipero shprehu miratimin e tij për masat e reja të vendosur nga Komiteti i Ekspertëve pasi ditët e fundit po rritjen rastet.

Mjeku tha se shqiptarët duhet të bëjnë kujdes pasi rreziku më i lartë i infektimit vjen nga baret dhe restorantet, ku këshillohet mbyllja me orare.

“Vatër kryesore e përhapjes së virusit janë baret dhe restorantet.

I sugjerova që atëherë komitetit të ekspertëve që të shqyrtonin fashën e orareve për lokalet.

Gjithashtu kërkova mbylljen e kinemave si pjesë e masave. Këto masa janë në përputhshmëri me ecurinë e valës së virusit” tha Pipero.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet