Pamje të frikshme nga Turqia, Seferisar pushtohet nga uji pas cunamit

Bota
Pamje të frikshme nga Turqia, Seferisar pushtohet nga uji pas cunamit

Të tjera video dramatike vijojnë të publikohen nga Turqia, pas tërmetit katastrofik me magnitudë 6.6 shkallë Rihter.

Video të publikuara nga qytetarët në rrjete sociale shfaqin rrugët e qytetit Seferisar tek pushtohen nga uji.

Ndërkohë që autoritetet kompetente kanë lëshuar alarmin për një cunami tjetër të mundshëm dhe u kanë kërkuar qytetarëve të mos futen në banesat e tyre dhe nëse janë në afërsi të detit, të largohen sa më shumë nga zona.

Një tjetër video në Izmir tregon momentet e tmerrit të shembjes së një ndërtese.

Ndërsa një tjetër video tregon momentet e tmerrit brenda një marketi, ku shihet se nga goditja e fuqishme gjithçka rrëzohet.

ME TE LEXUARAT