Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Pamje rrënqethëse! Vazja nxirret shëndoshë e mirë nga gërmadhat në Turqi

Në Turqi po vijojnë opeacionet për shpëtimin e personave që kanë mbetur nën rrënoja si pasojë e tëmetit me magnitutë 6.6 rihter që tronditi qytetin e Izmirit, ku lëkundjetu ndjenë dhe në Turqi. Së fundmi një video që është publikuar në rrjetet sociale po rrënqeth botën.

Në një video në Twitter, shihet momenti kur një vajzë nxirret nga gërmadhat pa marrë plagë të rënda.

Teksa del nga gërmadhat falë ekipeve të shpëtimit, menjëherë është hedhur në krahët e babait, i cili po priste me padurim gjetjen e vajzës.

709 të plagosur dhe 17 viktima janë regjistruar deri më tani në Turqi si pasojë e tërmetit magnitudë 6.5 të shkallës rihter që goditi ditën e sotme qyetin e Izmirit.

Lëkundjet e Tërmetit me magnitudë 6.5 të shkallës rihter që tronditën Turqinë , janë ndjerë edhe në Greqi, ku si pasojë kanë humbur jetën dy adoleshentë të moshës 17-vjeçare dhe 9 të tjerë janë plagosur.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet