Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ilir Meta shpërthen ndaj Edi Ramës: Ai qen bir qeni duhet të ketë frikë, s`do ketë vrimë ku të futet

Qen bir qeni, kështu e ka cilësuar presidenti Ilir Meta kryeministrin Edi Rama.

Delarata është bërë në emisionin Zonë e Lirë, në kohën kur Meta ishte duke komentuar përplasjen me mazhorancën.

“Të më thotë mua dëshmor ai qen bir qeni, të ndërhyjë tek ambasadorët që të më marrin mua në telefon pasi Komisioni i Venecias ka rrëzuar Ardian Dvoranin dhe të më thonë pranoje ose del kundër nesh”, tha Meta, shkruan lajmifundit.al.

Ai shkoi edhe më tej se Edi Rama duhet të bëjë kujdes, pasi “Ilir Meta ka atë fuqi që Edi Rama nuk gjen vrimë të zezë të hyjë brenda vendit”.

Meta theksoi se shtheti është marrë peng nga një bandë e udhëhequr nga Sorosi, i cili paguan edhe analiste.

Meta tha se Rama nuk mund te flase per Vojo Kushin, pasi Vojo Kushi eshte president dhe Shqiperia ka 10 mije Vojo Kushe, citoi me tej presidenti, shkruan lajmifundit.al. Meta theksoi se shqiptaret duhet ta ndeshkojne me vote Edi Ramen ndersa paralajmeroi se kush vjedh nje vote, duhet ti pritet dora ne sheshin Skenderbej.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet