Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Video/ Uragani godet SHBA-në, momenti kur dallgët ngrihen deri në 15 metra

Uragani Zeta përfshiu juglindjen e Luizianës (SHBA) mbrëmjen e së mërkurës herët, si një stuhi e nivelit të lartë të kategorisë 2.

Sipas mediave të huaja, kanë qenë platformat në Gjirin e Meksikës që kanë regjistruar shpejtësinë e erës dhe valët, dhe ua kanë dërguar të dhënat menaxherëve dhe meteorologëve.

Kështu, një platformë në jug të Luizianës në Gjirin e Meksikës tregoi shpejtësi të erës me 150 mph dhe dallgë më të larta se 15 metra.

Zeta është stuhia e 11-të me këtë emër që godet Shtetet e Bashkuara këtë sezon dhe është stuhia e pestë me këtë emër që bën zbarkimin në Luiziana këtë sezon uraganesh, i cili zyrtarisht nuk përfundon deri më 30 nëntor.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet