Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vaji i kanabisit/ Ministria e Shëndetësisë në Itali, i thotë jo përdorimit për qëllime shëndetësore

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka anuluar dekretin e 30 gushtit, që do t’i kishte hapur rrugë përdorimit të vajit të kanabisit për qëllime shëndetësore.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në Itali, është e nevojshme thirrja e një tryeze pune për të adresuar çështjen në mënyrë më sistematike dhe gjithëpërfshirëse.

I është kërkuar Institutit të Lartë të Shëndetit dhe Këshillin e Lartë të Shëndetësisë për të bërë edhe një rivlerësim të përgjithshëm, mbi azhurnimin e tabelave të ilaçeve dhe për të vlerësuar nëse efektet e substancës mbeten të pandryshuara, pavarësisht nga përqindja e përdorimit të së njëjtës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet