Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Sulmi terrorist në Nisë, Meta: Jam i tronditur, solidarizohem me popullin francez

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pas sulmit terrorist të ndodhur sot në Nisë, ku tre persona mbetën të vrarë.

Teksa i shpreh ngëllimet familjarëve të viktimave, Meta shkruan se dënon me forcë sulmin dhe solidarizohet me popullin francez.

“Shumë i tronditur nga sulmi i sotëm terrorist në Nisë.

Ngushëllimet më të sinqerta për familjarët e viktimave dhe shërim sa më të shpejtë të gjithë të lënduarve.

Dënoj me forcë sulmin dhe solidarizohem me popullin mik francez, Presidentin Macron, si dhe me autoritetet franceze në përballje me këto akte barbare që synojnë të mbjellin frikë e terror. “-shkruan Presidenti Meta.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet