Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Përllogaritja e viteve të burgut, sot zhvillohet seanca për Zani Caushin

Sot në orën 10:00 do të zhvillohet seanca në Gjykatën e Korçës për përllogaritjen e viteve të burgut për Myrteza Caushit (Zani).

Shtyrja e seancës para para 10 ditësh u bë prej mungesës së drejtorit të Burgut të Drenovës.

Avokati i Zani Caushit, Arben Lena tha se sipas ligjit klienti i tij ka të drejtë të llogarisë saktë viteve burgut dhe pas 35 viteve burg ka të drejtë të kërkojë lirimin me kusht.

Më tej avokati tha se llogaritja e kohës së vuajtjes se dënimit është një problematikë jo vetëm për Zani Caushin por edhe për të dënuarit e tjerë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet