Moti i keq godet Greqinë, pamje të frikshme nga qielli

Bota
Moti i keq godet Greqinë, pamje të frikshme nga qielli

Zona të ndryshme të Greqisë janë prekur nga një moti i keq gjatë dy ditëve të fundit duke shkaktuar reshje të mëdha dhe përmbytje.

Mediat vendase raportojnë se moti i keq përfshiu zonën e Atikës duke sjellë reshje të dendura, por edhe rrufe.

Meteo.gr ka publikuar pamje nga problemet me reshjet në Greqi, nderkohe imazhet qe vijne nga qielli duken te frikshme.

ME TE LEXUARAT