Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zv/ministri grek vendos lule te varri i Katsifas në Gjirokastër: Këta janë heronjtë tanë

Greqia vazhdon ta promovoje ekstremistin Kostandinos Kacifas. Zëvendësministri i Jashtëm grek, Kostis Vlahos zhvilloi këtë të mërkurë homazhe në Bularat.

Ai çoi lule tek varri i Konstandinos Katsifas dhe takoi familjarët e tij.

“Këtu ushtarët tanë në 1941 kanë zhvilluar një nga betejat më të përgjakshme.

Ishin njerëz të thjeshtë që pa u menduar dy herë dhanë jetën për lirinë e atdheut.

Të jeni krenarë që jetoni në këtë dhe heronjsh, si mbrojtës të vlerave dhe trashëgimisë së atdheut tone.

Këta që ndodhen këtu janë heronjtë tanë”, tha ai.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet