Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Qëndrojmë së bashku me partnerët dhe aleatët tanë”, Benjamin Netanyahu shpërndan statusin e Taulant Ballës

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu ka shpërndarë shkrimin e Taulant Ballës, kryetarit të grupit parlamentar socialist në Shqipëri lidhur me Forumin Ballkanik Kundër Antisemitizmit. Balla thotë se të gjithë së bashku do të takohen tek Forumi i organizuar nga Kuvendi i Shqipërisë që është një ngjarje e madhe historike për rajonin e Ballkanit.

Ndër të tjera shton se Shqipëria është krenare për këtë ngjarje historike dhe do të qëndrojnë me partnerët dhe aleatët: Mike Pompeo, David Sassoli dhe Benjamin Netanyahu.

Po ashtu ai siguron se Shqipëria është shumë krenare që po e pret këtë ngjarje historike si dhe qëndron së bashku me partnerët dhe aleatët.

STATUSI NGA TAULANT BALLA

Sot takohemi të gjithë së bashku në http://balkans.combatantisemitism.org # Ngjarje e Madhe Historike për Rajonin tonë të Ballkanit! Ne qëndrojmë së bashku me partnerët dhe aleatët tanë # USA
@SecPompeo, # EU🇪🇺 @DavidSassoli, # Izraeli🇮🇱 @netanyahu, @CombatASemitism
Shqipëria shumë krenare🇦🇱 po pret këtë Ngjarje #GreatHistoric

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet