Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Paracetamoli është kura për COVID-19! Mjeku shqiptar: Përdorni deri në 4 gramë në ditë

Mjeku shqiptar Albert Troci, i cili aktualisht punon në Itali, është shprehur se kura më e mirë për Covid-19 është paracetamoli.

Në një lidhje me Skype në ‘Repolitix”, Troci tha se edhe paracetamoli, duhet përdorur me masën e duhur, që sipas tij, nuk duhet të jetë më shumë se katër gramë në ditë.

Përsa i përket antibiotikut, Troci tha se mund të jetë shumë i rrezikshëm, nëse merret nga një person i infektuar me Covid-19.

“Merrni paracetamol. Dhe jo më shumë se 4 gramë në ditë. Mos përdorni antibiotic, mund të jetë shumë i rrezikshmë nëse je i infektuar me Covid-19,”– tha Trci.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet