Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kthimi në atdhe i fëmijëve nga Siria. Ambasadorja amerikane: E mrekullueshme t’i shohësh të çliruar nga ISIS!

Ambasadorja Yuri Kim e ka quajtur një lajm shumë të mirë rikthimin e 4 fëmijëve dhe Floresha Rashës nga Siria. Ajo thotë se duhet të vazhdohet me këto hapa.

“E mrekullueshme të shohësh këta fëmijë të pafajshëm të çliruar nga ISIS. Shpresoj se hapat e tjerë do të vijojnë. Qeveritë duhet të riatdhesojnë shtetasit e tyre nga Siria në mënyrë që ata të rehabilitohen dhe, kur justifikohet, të përballen me drejtësinë”, shkruan ajo në twitter.

Kujtojmë se dje Floresha Rasha bashkë me fëmijët, Amarin, Emelin dhe Hatixhenë dhe Endrit Dumanin u kthyen në Tiranë pas shumë vitesh në kampin al Hol.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet