Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

BE mbylli kufijtë me Shqipërinë, Pipero tregon si kontrollohet COVID-i brenda javës

Shume vende te BE kane vendosur kufizime ne udhetimet me Shqiperine per shkak te pandemise, vecanerisht Greqia dhe Italia.

Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero, tha se vendimi i BE-së ishte i nxituar pasi situata në vendin tonë nuk është në atë nivel që të rreezikojë shëndetin në vendet fqinje.

“E them si specialist i shëndetit publik nuk rrezikohet shëndeti i askujt pse vjen në Shqipëri. Në vendet e tjera tamponi nuk i bëhet kontakteve, vetëm rasteve klinike.

Do t’ju lutesha të gjithë qytetarëve që të nisin të respektojnë distancën dhe vendosjen e maskës dhe për 1 javë apo 10 ditë epidemia vihet nën kontroll”, tha Pipero.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet