Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vritet me raketë ministri i Mbrojtjes i Armenisë, gjithçka filmohet live me dron

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në rajonin Nagorni Karabakhut, aty ku po zhvillohet lufta mes Ajzerbajxhanit dhe Armenisë.

Sipas mediave të huaja, ministri i Mbrojtjes i rajonit separatist armen të Artsakh është vrarë nga një dron i cili komandohej nga ushtarët e Azerbajxhanit.

Në një video të publikauar nga mediat e huaja shihet momenti kur një dron i komanduar prej ushtarëve të Ajzerbajxhanit ka qëlluar makinën ku udhëtonte ministri.

Makina e Jalal Harutyunyan u qëllua teksa po udhëtonte për në front prej dronit azer, i cili nga pamjet duket se ka nën kontroll të gjithë situatën.

Pas qëllimit me raketë, duken tre trupa të shtrirë në tokë.

Azerët pretendojnë se e kanë vrarë kreun e ushtrisë armene në Azerbajxhan, kurse armenët pretendojnë se ai është plagosur dhe gjendet në spital.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet