Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Topalli me lëvizje politike? Spiropali “thumbon” Bashën: Arsyeja e kësaj furie është sharra e Lulit ngecur në gozhdën e shkollimit të Jozefinës

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, “thumbon” kryedemokratin Lulzim Basha, teksa shkruan në “Facebook” se “taksirati i tij me Jozefina Topallin nuk është hall elektoral”.

Mes të tjerash, referuar zërave se ish-kryeparlamentarja Topalli mund të krijojë një lëvizje të mundshme politike, Spiropali thekson se arsyeja e kësaj furie është sharra e Lulit ngecur në gozhdën e shkollimit të Jozefinës si matematiciene.

“Taksirati i Lul Bashës me Jozefina Topallin nuk është hall elektoral. Luli vet ka shpallur se PD gëzon simpatinë e 85% të shqiptarëve. Nuk duket të jetë as inat personal sa kohë fali Genc Rulin për deklarata shumë më të rënda mbi ortakërinë e kunatit në vendimarrjet e zanatit.
Nuk beson njeri se Jozi është e vjetër sa kohë plaku digjital ka ende fuqi t’i bjerë fyellit elektronik.

Arsyeja e kësaj furie është sharra e Lulit ngecur në gozhdën e shkollimit të Jozefinës si matematiciene🧮 Kot s’thonë; Zilia po ashtu si uthulla e fortë gërryen dhe thyen enën e vet😃🏺🧿”, shkruan Spiropali.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet